1.kolo Zimskog Karoca kupa
 Početak 1.kola Zimskog Karoca kupa 16.11.2019. počinje u 10:00h
25.10.2019
Prvenstvo Hrvatske u daljinskom jahanju Barban

Proteklog vikenda u organizaciji KK Istre održalo se DRŽAVNO PRVENSTVO HRVATSKE u daljinskom jahanju  u Barbanu.

U Seniorskoj konkurenciji na stazi dužine 100km prvo mjesto zauzeo je Stefano Osip na grlu Neron te time potvrdio titulu aktualnog državnog prvaka.

U kategoriji juniora na stazi dugoj 80km prvo mjesto zauzela je Karla Faraguna na grlu Riziko te je time osvojila titulu državne prvakinje. Njezin klupski kolega Gaspar Udovičić na grlu Caprice zasjao je srebrom, a treće mjesto i broncu zauzela je Erin Špada na grlu Libera.

Na kadetskom prvenstvu od 60km prvo mjesto zauzela je Nina Dorčić na grlu Djogan iz KK Vinia, drugo mjesto zauzela je Bašić Naja na grlu Saabih Dya, dok je treće mjesto zauzela Lola Ranogajac na grlu Gina.

Na utakmici su nam se osim hrvatskih pridružili slovenski i talijanski jahaći.

18.10.2019
ISPIT, KUPINEC 26.10.2019.

Obavještavamo Vas da će se dana 26.10.19.god. u organizaciji Konjičkog kluba AS Klinča sela, na prostorima KK Apeiron u Kupincu, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno i daljinsko jahanje.

Ispit počinje u 13.00 sati.

Prijave su moguće isključivo preko web aplikacije

16.10.2019
Međunarodna FEI utakmica u daljinskom jahanju, Šamorin Slovačka
 Ovog vikenda je u Slovačkoj u Šamorinu održana medjunarodna FEI utakmica u daljinskom jahanju na kojoj su sudjelovali i dva jahača para iz KK Husar iz Čazme.

Katarina Nerlović i 743 Sokol su se natjecali na utrci od 80 km i Antonio Dijanek i  9 Gidran-2 Šemsa na utrci od 120 km.

Oba para su po prvi puta sudjelovala na FEI utrkama na ovim udaljenostima i uspješan završetak utrke im donosi mogućnost daljeg natjecanja na većim udaljenostima (Sokolu na 120 km i Šemsi na 160 km).

U vrlo jakoj medjunarodnoj konkurenciji iz petnaestak država oba jahača para su u svojim utrkama osvojila prva mjesta.

Katarina Nerlović i 743 Sokol sa prosječnom brzinom 20,4 km/h, za manje od 4 sata jahanja savladala je 80 km i u napetom foto finišu za desetinku sekunde osvojila je 1. mjesto.

Jednako tako bila je dramatična i utakmica na 120 km koju je Antonio Dijanek završio sa 18,8 km/h, gdje je cijelu utakmicu u pratnji slovačke i talijanske jahačice uspio prije samog kraja, u finišu utrke, ostaviti ih 100-tinjak metara i premoćno sam ujahati u cilj. Prosječna brzina zadnje etape od 20 km (nakon završenih 100 km) je bila 25 km/h.

Ovi rezultati, sa postignutim brzinama, zdravstvenim i kondicionim stanjem konja su i u medjunarodnim razmjerima na vrlo visokom nivou i predstavljaju do sada najbolje rezultate koje je klub ostvario u nekom takmičenju.

Klub zahvaljuje svima koji su pomogli ostvarenju ovih vrijednih sportskih dostignuća.

Na istoj utakmici natjecateljica KK Istra Barbara Šošić i grlo 411 Gazal Ahat uspješno su završili utakmicu na 160 km.

16.10.2019
ISPIT, OSIJEK 26.10.19.
Obavještavamo Vas da će se dana 26.10.19.god. na prostorima i u organizaciji Konjičkog kluba Osijek, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno i preponsko jahanje.

Ispit počinje u 12.00 sati.

26.09.2019
ISPIT, KRIŽEVCI 12.10.2019.
Obavještavamo Vas da će se dana 12.10.19.god. na prostorima i u organizaciji Akademskog konjičkog kluba, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno jahanje.

Ispit počinje u 10.00 sati.

25.09.2019
Veličanstven uspjeh hrvatskih enduraša na Svjetskom prvenstvu za mlade jahače i Svjetskom prvenstvu za mlade konje, Pisa

Sjajne vijesti stižu nam iz talijanske Pise gdje se 18.9.2019. održalo  Svjetsko prvenstvo za mlade  jahače  CEI2*120 km na kojem su u  konkurenciji 105 mladih jahača sudjelovale  naše reprezentativke  Barbara Šošić na grlu Gazal Ahat iz KK Istra i Nina Fakin na grlu Sauron iz KK Vinia. Barbara i Gazal su se  uz prosječnu brzinu od 18,01 km/h plasirali  na  42.mjesto dok su se Nina i Sauron uz prosječnu brzinu 16.04 km/h plasirali na 63.mjesto.

20.9.2019. održano je Svjetsko prvenstvo za mlade konje (7. godce)  CEI2*120 km na kojem je nastupio jedini hrvatski predstavnik Stefano Osip na grlu Neron iz KK Istra. U konkurenciji od 62 jahača para Stefano i Neron plasirali su se na sjajno 9. mjesto uz prosječnu brzinu od 19,88 km/h te u zadnjem krugu nešto više od 22 km/h  čime su pokazali da zaista pripadaju u sam svjetski vrh daljinskog jahanja. Velike čestitke našim jahaćim parovima i njihovim klubovima  na sjajnim rezultatima.

Ovim nastupima naših mladih jahača zaokružena je jedna od najuspješnijih sezona daljinskog jahanja sa kvalificiranim jahaćim parovima i u seniorskoj i u juniorskoj kategoriji  za nadolazeća Svjetska i EU prvenstva u 2020. godini.

25.09.2019
Potkivanje sportskih konja 11.-12.10.2019.

24.09.2019
ISPIT, ZAPREŠIĆ 02.10.2019.

Obavještavamo Vas da će se dana 02.10.19.god. na prostorima i u organizaciji Konjičkog kluba Trajbar Team, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno jahanje.

Ispit počinje u 15.00 sati.

24.09.2019
PH za mlade konje u preponskom jahanju, Finale Karoca GP Series i Finale Karoca kupa i Finale CC u preponskom jahanju
 Početak natjecanja 26.09.2019. u 9:00h.
24.09.2019
ISPIT, LABIN 05.10.2019.

Obavještavamo Vas da će se dana 05.10.19.god. na prostorima i u organizaciji Konjičkog kluba Astra u Labinu, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno i preponsko jahanje.

17.09.2019
Poziv za odbor daljinskog jahanja 17.09.2019.

Poštovani,

Sazivam sastanak Odbora za daljinsko jahanje koji će se održati u utorak 17.09.2019., u 18.00 sati u prostorijama HKS-a.

Predsjednica Odbora
Zrinka Bilen

10.09.2019
Obavijest natjecateljima Finale CC i PH za mlade konje u dresuri
 Mole se natjecatelji da freestyle muziku dostave na slavko@belsoft.hr.
03.09.2019
ISPIT, PETERANEC 07.09.19.
Obavještavamo Vas da će se dana 07.09.19.god. na prostorima i u organizaciji Konjičkog kluba Galop Team Koprivnica, održati ispit za jahačku dozvolu i natjecateljsku licencu za dresurno i preponsko jahanje.